Hockeysverige.se eliteprospects.com Eliteseriecoachen
Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på elitseriecoachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Timrå IK
Serie: Elitserien

Forwards Totalt Okt Nov Dec Jan Feb Mar Slutspel/Kvalserien
Anton Wedin +0.0p 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Emil Berglund +0.0p 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Jeremy Boyce +0.0p 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Johan Johnsson +0.0p 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
John Westin +0.0p 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Jonathan Dahlén +0.0p 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Mattias Guter +0.0p 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Johan Persson +0.0p 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
 
Backar Totalt Okt Nov Dec Jan Feb Mar Slutspel/Kvalserien
Didrik Strömberg +0.0p 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Oskar Brändström +0.0p 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
 
Målvakter Totalt Okt Nov Dec Jan Feb Mar Slutspel/Kvalserien
Adam Reideborn +0.0p 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0

Följande matcher ingår i tävlingen för Timrå IK.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
2 okt 19:00
Timrå
Skellefteå
  2 - 1   e.str +12.0p
6 okt 18:30
Timrå
Luleå
  2 - 3   e.str +14.0p
9 okt 19:00
Timrå
Frölunda
  1 - 3   +6.0p
11 okt 19:00
Färjestad
Timrå
  3 - 1   +10.0p
13 okt 16:00
Timrå
Linköping
  1 - 3   +7.0p
16 okt 19:00
Linköping
Timrå
  1 - 5   +35.0p
18 okt 19:00
Timrå
Växjö
  1 - 2   +10.0p
20 okt 18:30
Frölunda
Timrå
  3 - 1   +5.0p
24 okt 19:00
Timrå
Rögle
  3 - 2   +21.0p
27 okt 16:00
Skellefteå
Timrå
  1 - 3   +41.0p
30 okt 19:00
Timrå
Luleå
  1 - 0   e.str +10.0p
1 nov 19:00
Timrå
Brynäs
  2 - 4   +14.0p
3 nov 16:00
Timrå
Modo
  3 - 0   +18.0p
13 nov 19:00
HV 71
Timrå
  3 - 1   +9.0p
15 nov 19:00
AIK
Timrå
  2 - 1   +12.0p
17 nov 18:30
Timrå
Färjestad
  3 - 1   +27.0p
20 nov 19:00
Timrå
HV 71
  3 - 5   +16.0p
22 nov 19:00
Linköping
Timrå
  5 - 2   +15.0p
24 nov 16:00
Växjö
Timrå
  3 - 0   +4.0p
27 nov 19:00
Timrå
Frölunda
  0 - 1   +5.0p
29 nov 19:00
Modo
Timrå
  2 - 0   +4.0p
1 dec 16:00
Luleå
Timrå
  3 - 4   e.str +21.0p
3 dec 19:00
Rögle
Timrå
  1 - 3   +26.0p
6 dec 19:00
Timrå
AIK
  3 - 4   e.str +16.0p
8 dec 18:30
Brynäs
Timrå
  3 - 0   +1.0p
26 dec 16:00
Timrå
Skellefteå
  2 - 4   +12.0p
28 dec 19:00
AIK
Timrå
  1 - 0   +9.0p
30 dec 16:00
Timrå
Linköping
  0 - 2   +5.0p
5 jan 16:00
HV 71
Timrå
  2 - 0   +5.0p
8 jan 19:00
Timrå
Modo
  0 - 3   +2.0p
10 jan 19:00
Skellefteå
Timrå
  3 - 1   +9.0p
12 jan 16:00
Luleå
Timrå
  2 - 3   e.str +19.0p
15 jan 19:00
Frölunda
Timrå
  4 - 3   e.str +11.0p
18 jan 19:00
Timrå
Brynäs
  2 - 3   +15.0p
24 jan 19:00
Färjestad
Timrå
  4 - 3   +18.0p
26 jan 18:30
Timrå
Rögle
  3 - 4   e.förl +23.0p
29 jan 19:00
Timrå
Växjö
  0 - 2   +4.0p
31 jan 19:00
Linköping
Timrå
  0 - 4   +33.0p
2 feb 16:00
Timrå
Skellefteå
  3 - 2   +20.0p
12 feb 19:00
Brynäs
Timrå
  3 - 4   e.str +23.0p
14 feb 19:00
Timrå
Luleå
  1 - 3   +9.0p
16 feb 18:30
Rögle
Timrå
  0 - 4   +38.0p
21 feb 19:00
Timrå
HV 71
  1 - 2   +7.0p
23 feb 16:00
Växjö
Timrå
  1 - 2   +18.0p
26 feb 19:00
Timrå
Frölunda
  0 - 1   +12.0p
28 feb 19:00
Timrå
Färjestad
  4 - 3   +42.0p
2 mar 16:00
Modo
Timrå
  0 - 1   e.str +18.0p
5 mar 19:00
Timrå
AIK
  1 - 3   +6.0p